שאלות נפוצות

מהלך הטיפול

טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, טיפול רגשי או פסיכותרפיה הם שמות שונים לאותו דבר. למעשה, זהו טיפול שנועד לעזור ולהקל כשמרגישים מצוקה הגורמת לנו כאב ומקשה עלינו לתפקד במיטבנו. המצוקה יכולה לנבוע ממצבים רגשיים כמו אובדן של אדם שיקר לנו, גירושין או פיטורים (ועוד..), ממחשבות שמציקות לנו ולא מרפות כמו "אני דפוק", "אני לא מצליח לעשות כלום בצורה טובה" (ועוד..), או מהתנהגות שפוגעת בנו ובסובבים אותנו כמו התפרצויות כעס, אלימות מילולית או פיזית, התמכרות (ועוד..).

מטרת הטיפול היא להביא להקלה, ולשפר את התפקוד היומיומי וכן לעזור לממש את היכולות הקיימות אצל כל אחד.

הטיפול מתבצע בכל מיני שיטות וכלים. אנו משתמשים ב-EMDR CBT, התמקדות, יוגה, משחק, ציור ועוד…

אנו מתאימים את שיטת הטיפול לפי מה שמתאים למי שעומד לפנינו ולקושי אתו הוא מתמודד.

טיפול פסיכולוגי השתרש כשם קוד לטיפול נפשי, טיפול רגשי או פסיכותרפיה. כולם הם שמות שונים לאותו דבר.

טיפול פסיכולוגי ניתן על-ידי פסיכולוגים קליניים שסיימו תואר שני והתמחות, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, מטפלים באומנות ועוד…

חשוב לוודא שהמטפל למד באוניברסיטה ידועה במסלול טיפולי והוא כשיר לטפל.

לרוב אנו נפגשים אחת לשבוע, למשך כ-50 דקות. ישנם מצבים, כאשר המצוקה רבה, ואז נפגשים פעמיים בשבוע. בפגישות הראשונות אנו לומדים על הקשיים אתם מתמודד הלקוח ועל הכוחות והמשאבים שיש לו. אנו משתדלים במקביל כבר לספק כלים של רגיעה והרפיה שלהם הלקוח זקוק. בהמשך אנו מתחילים לעבוד על האתגרים עמם מתמודד הלקוח. לרוב, כבר לאחר מספר פגישות קטן, הלקוח יחוש הקלה.

זו שאלה שמאוד קשה לענות עליה. משך הזמן תלוי בבעיה אתה מתמודדים, כמות הכוחות והמשאבים שיש ללקוח, מה רמת התמיכה לה הוא זוכה מצד קרובים וחברים, מה מידת הפניות שלו, רמת ההתמדה בטיפול, כמה חוזר ומתרגל מה שלומדים או מסכמים בחדר הטיפולים, רמת שיתוף הפעולה, האמון, והכימיה בין הלקוח למטפל. המשתנים רבים ולכן קשה מאוד לנבא את משך הטיפול. אנו מודעים לעלות של הטיפולים מבחינת כסף, זמן, והשקעה נפשית ולכן אנו משתדלים שהטיפולים יהיו קצרים ככל האפשר.

למאמרים וסרטונים הסתכלו בעמוד EMDR.

 

טיפול EMDR הוא טיפול מאוד עוצמתי שיכול להגיע בצורה יחסית מהירה לשורש הבעיה אתה האדם מתמודד ולגרום להקלה ואף לפתרון הבעיה. במקרים בהם הבעיה ממוקדת בארוע בודד, ניתן לסיים את הטיפול במספר מפגשים מאוד קצר. במקרים מורכבים יותר של טראומה חוזרת, ובמיוחד אם היא מתקופת הילדות נדרש זמן יותר גדול. על פי מחקרים שהשוו EMDR לשיטות טיפול אחרות, עלה כי טיפול EMDR קצר ואף יעיל יותר יחסית לשיטות טיפול אחרות. יותר אינפורמציה ניתן למצוא בעמוד EMDR.

צוות המטפלים

המטפלים סיימו לימודי עבודה סוציאלית באונברסיטה ולאחר מכן השלימו לימודי תעודה לפסיכותרפיה. בעמוד אודות ניתן לראות תאור מפורט יותר.

אנו מתמחים בפסיכותרפיה. אנו משתמשים בכלים שונים כמו שיחה, ציור, יוגה, משחק ועוד. מתמחים בעקר בכלים כמו EMDR, אימון, CBT, התמקדות (focusing).

שאלות כלליות

שלום מאיה, המדריך החדש מכיר בכך שהפרעת קשב וריכוז יכולה להימשך גם בבגרות. ביחס לילדים נקבע כי הגיל המינימאלי להופעת הסימפטומים הוא 12, בניגוד לגיל שבע ב-DSM-IV. מבוגר צריך להציג רק חמישה סימפטומים, לעומת שישה שהיו דרושים ב-DSM-IV על מנת שיאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז.
שינויים אלה עלולים להוביל לעלייה באבחון הפרעות קשב.

תשלום

מה שחשוב זה לא כמה עולה טיפול בודד, אלא כמה עולה הטיפול כולו, מתחילתו ועד סופו, והכי חשוב מה איכות הטיפול. אנו בעלי נסיון רב בטיפול של מעל 35 שנה. אנו משתדלים לעשות טיפולים יעילים ולסיים אותם ככל האפשר מוקדם יותר. כשאנו מרגישים שאין צורך יותר בטיפול, אנו גם יוזמים את סיומו, לפעמים לפני שהלקוח חושב על כך. 

בכל מקרה, לא נשאיר את השאלה ללא מענה קונקרטי:

נעמי רביד:

  • מפגש טיפול פרטני (50 דקות) – 450 ש"ח
  • מפגש הדרכה פרטני (50 דקות) – 450 ש"ח
  • מפגש הדרכה קבוצתי – 250 ש"ח למשתתף. אורך המפגש תלוי במספר המשתתפים.
  • קבוצה לנפגעות תקיפה מינית, בשיתוף מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בחיפה – הקבוצה מתקיימת בחדרה. העלות היא 1000 ש"ח למשתתפת, לכל המפגשים (20 מפגשים).

שמעון רביד:

  • מפגש טיפול פרטני (50 דקות) – 400 ש"ח

* כל המחירים כוללים מע"מ.

כל אמצעי התשלום אפשריים, למעט תשלום בכרטיס אשראי. ניתן לשלם במזומן, בשיק, באפליקציית תשלומים, ובהעברה בנקאית.

אנו מעדיפים שהלקוחות שלנו משלמים בתום כל פגישה וכך לא צוברים חובות. 

רוב הלקוחות משלמים בתום הפגישה. ישנם לקוחות שמעדיפים לשלם מראש על 5 או 10 מפגשים ויש כאלה שמעדיפים לשלם בפגישה האחרונה של כל חודש על כל המפגשים של אותו חודש. 

במידה ולקוח מבקש לפרוס תשלומים, אנו משתדלים ללכת לקראתו ככל שמתאפשר.

מה תרצו לשאול אותנו?

גלילה למעלה דילוג לתוכן